Kolejne granty dla naszej Uczelni w ramach programów MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakończyło ocenę merytoryczną wniosków złożonych w ramach programów: Społeczna Odpowiedzialność Nauki oraz Doskonała Nauka. Wśród beneficjentów znalazło się siedem projektów przygotowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

W ramach programu WUM otrzymał dofinansowanie dla realizacji 3 projektów:

• „Otwieranie przestrzeni badawczej przez cyfryzację zbiorów Szpitala im. Karola i Marii w Warszawie” – realizowany przez Bibliotekę Główną WUM (kwota dofinansowania: 71 730 PLN)
  • „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI w.” – realizowany przez Muzeum Historii Medycyny WUM (kwota dofinansowania: 266 175,51 PLN)
  • „Akademia Nauk o Zdrowiu WUM” – realizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu, dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny (kwota dofinansowania: 135 000 PLN)

Celem programu Doskonała Nauka jest wsparcie podmiotów działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

W ramach programu WUM otrzymał dofinansowanie dla realizacji 4 projektów:

• „4. Międzynarodowa Konferencja Patologii Nerek (4th International Renal Pathology Conference)”, dr hab. Agnieszka Perkowska-Ptasińska z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM (kwota dofinansowania: 109 660 PLN)
  • „X międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa Postępy w Chirurgii i Transplantacji Wątroby”, dr hab. Michał Grąt z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM (kwota dofinansowania: 264 733 PLN)
  • „Zagrożenia epidemiologiczne a zdrowie publiczne - wczoraj, dziś, jutro”, dr hab. Aneta Nitsch-Osuch - kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM (kwota dofinansowania: 125 386 PLN)
  • „Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Interdyscyplinarny Wymiar Zdrowia i Choroby”, dr Zofia Sienkiewicz z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WUM (kwota dofinansowania: 27 000 PLN)