Komisja do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości w procesie organizowania i prowadzenia szczepień przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. rozpoczęła pracę

Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że 3 stycznia br. rozpoczęła pracę Komisja do  wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości w procesie organizowania i prowadzenia szczepień przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o.

Przewodniczącym Komisji został prof. dr hab. Roman Smolarczyk a członkami: prof. dr hab.    Alicja Wiercińska – Drapało i prof. dr hab. Robert Gałązkowski.

Zadaniem Komisji jest wyjaśnienie zarzucanych WUM nieprawidłowości w procesie przygotowania i prowadzenia szczepień przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. poprzez zaszczepienie osób spoza priorytetowej „grupy zero”.

W związku z powyższym komisja planuje przeprowadzić rozmowy z: Rektorem WUM prof. Zbigniewem Gaciongiem,  Panią Prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. dr n. med. Ewą Trzeplą, z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Anną Łukasik i innych pracowników zaangażowanych w proces szczepień. Te osoby są  kluczowe dla wyjaśnienia tej sprawy. Komisja zapozna się z dostępną dokumentacją oraz planami promocji szczepień przez osoby publiczne, które zgodziły się zostać Ambasadorami Akcji. Biorąc pod uwagę rangę problemu Komisja dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację. O rezultatach swoich prac i wnioskach Komisja natychmiast poinformuje Rektora WUM i opinię publiczną.

Jednocześnie informujemy, że w dniu dzisiejszym Prezes CM WUM Sp. z o.o. dr Ewa Trzepla oddała się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki.