Olimpijczyk Konrad Czerniak zdobywcą Pucharu Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 kwietnia 2021 roku, na pływalni Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się zawody Arena Grand Prix Puchar Polski. Warszawski turniej był ostatnią edycją kwalifikacji do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w tym roku w Tokio. Zawodnicy walczyli również o Puchar Jego Magnificencji Rektora WUM profesora Zbigniewa Gacionga dla zawodnika, który uzyska najlepszy wynik w kategorii OPEN. Otrzymał go Konrad Czerniak, olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro, medalista mistrzostw świata i Europy, wielokrotny rekordzista Polski, na co dzień zawodnik AZS UMCS Lublin. Jego wynik w konkurencji 50 m stylem motylkowym to 23,38 sekundy. Konrad Czerniak tym samym zgromadził 864 punkty w klasyfikacji FINA – Światowej Federacji Pływackiej. Na zakończenie zawodów prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński wręczył rektorowi profesorowi Zbigniewowi Gaciongowi okolicznościową statuetkę, dziękując za pomoc i organizację zawodów. Słowa podziękowania prezes PZP skierował również do kierownik CSR WUM mgr inż. Karoliny Skinder.