W WUM ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19

29 grudnia rozpoczęto w WUM akcję szczepień. Jako pierwsza zaszczepiona została pielęgniarka - p. Bogda Lipszyc - kierownik Przychodni Centrum Medycznego WUM sp. z o.o.. Dzisiaj szczepieni byli także inni pracownicy CM WUM, którzy będą brać udział w szczepieniu kolejnych uczestników akcji.
Szczepienia prowadzone są na terenie Centrum Dydaktycznego WUM przy ul. ks. Trojdena, gdzie przygotowano 4 stanowiska szczepień oraz zaplecze anestezjologiczne. Jutro rozpoczną się też szczepienia pracowników Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, prowadzone na terenie Szpitala.
Od 4 stycznia akcja szczepień obejmie również pracowników Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha, Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM i Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.
Szacuje się, że w pierwszym etapie szczepionkę otrzyma 3000 pracowników medycznych szpitali WUM. Następnie, szczepieniami objęci będą pozostali pracownicy i studenci naszej uczelni, którzy zgłosili chęć przystąpienia do akcji.