Marek Karwacki

Zajmowane stanowisko:
Adiunkt
Nazwa jednostki:
Katedra i Klinika Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej I Pediatrii
Krótki opis działalnosci naukowej:

Specjalista pediatrii, hematologii, onkologii dziecięcej z doktoratem z genetyki klinicznej. Twórca programu koordynowanej opieki medycznej dla pacjentów z neurofibromatozami i pochodnymi im RASopatiami (Rozp. MZ, DzU.2020.1185), wykładowca hematologii i onkologii dziecięcej, pediatrycznej opieki paliatywnej, prawa medycznego i bioetyki. Od 14 lat sędzia Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie, członek honorowy Stowarzyszenia „Neurofibromatozy Polska - Alba Julia” oraz Rady Nadzorczej Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Autor ok. 100 publikacji i podręczników (rozdz. w I. wyd. Oxfordzkiego Podręcznika Opieki Paliatywnej nad Dziećmi, współautor standardów pediatrycznej opieki paliatywnej oraz „Standardów postępowania w terapiach medycznych stosowanych w okresie kończącego się życia RPP”) oraz ok. 250 doniesień zjazdowych i ok. 80 publikacji popularnonaukowych.

Obszary tematyczne działaności eksperckiej:
  • choroby rzadkie zakresu onkologii i hematologii (dziecięcej)
  • małopłytkowości każdego rodzaju (nabyte i genetycznie uwarunkowane) u dzieci
  • niedokrwistości każdego rodzaju (nabyte i genetycznie uwarunkowane) u dzieci
  • bioetyka, prawo medyczne, pediatryczna opieka paliatywna i hospicyjna