Beata Sulik-Tyszka

Adiunkt
Nazwa jednostki:
Zakład Mikrobiologii Stomatologicznej
Krótki opis działalnosci naukowej:

Autor 44 publikacji z zakresu mykologii. Członek Zespołu Antybiotykowego w CSK UCK WUM. Recenzent czasopisma Zakażenia XXI wieku i Forum Zakażeń. Członek Komitetu Naukowego Forum Zakażeń 2019. Dwukrotny Prelegent w sesji mikrobiologicznej- Studia podyplomowe- Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym KCKP UJ. Udział jako Wykładowca w : XXVIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów 2016, Wiosennej  Szkole Mikrobiologii Klinicznej 2017, XXII Ogólnopolskim Sympozjum Kierowniczej Kadry Medycznej- „Profilaktyka i zwalczanie zakażeń szpitalnych”2017, X Jubileuszowym Ogólnopolskim Sympozjum Biofilm 2018, posiedzeniu naukowo-szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów 2018,   w X Ogólnopolskich Warsztatach MDS i AML w 2020, webinarium Jesienna Szkoła Mikrobiologii Klinicznej 2020.

Obszary tematyczne działaności eksperckiej:

- mykologia