Zaproszenie na panel ekspercki dla mediów „Warszawski Uniwersytet Medyczny dla chorób rzadkich”

Warszawski Uniwersytet Medyczny

zaprasza na

Panel ekspercki dla mediów

„Warszawski Uniwersytet Medyczny dla chorób rzadkich”,

który odbędzie się w czwartek, 24 marca 2022 roku, o godzinie 10.30

w Centrum Prasowym PAP przy ul. ul. Brackiej 6/8 w Warszawie

w formule hybrydowej.

 

Paneliści:

prof. Zbigniew Gaciong – Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

prof. Piotr Pruszczyk – Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii WUM, Przewodniczący Rady Centrum Doskonałości Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ds. Chorób Rzadkich i Niezdiagnozowanych

- pan Stanisław Maćkowiak – Prezes Federacji Pacjentów Polskich, Prezes Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN (KFO)

prof. Anna Kostera-Pruszczyk – kierownik Ośrodka Euro-NMD  (referencyjnego Ośrodka Chorób Rzadkich i Nerwowomięśniowych Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych), kierownik Katedry i Kliniki Neurologii WUM

prof. Bożena Werner – kierownik Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej WUM

prof. Bożena Kociszewska-Najman – kierownik Kliniki Neonatologii i Chorób Rzadkich WUM

prof. Piotr Milkiewicz – kierownik Ośrodka ERN RARE-LIVER ( referencyjnego Ośrodka Chorób Rzadkich Wątroby Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych), kierownik Kliniki Hepatologii i Chorób Wewnętrznych WUM

prof. Rafał Płoski – kierownik Zakładu Genetyki Medycznej WUM

prof. Grzegorz Basak – kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych WUM

Moderator: dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA, ekspert systemu ochrony zdrowia

Warszawski Uniwersytet Medyczny dla chorób rzadkich

Obecnie pod stałą opieką specjalistów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pozostaje ponad 20 tysięcy chorych z bardzo szerokim spektrum chorób rzadkich, zarówno tych uwarunkowanych genetycznie, jak i chorób o nieznanej etiologii. Niejednokrotnie pomoc w jednostkach WUM uzyskują kolejne pokolenia rodzin z chorobami rzadkimi.

Szpitale kliniczne WUM, będące ośrodkami o najwyższym stopniu referencyjności, posiadają niepowtarzalne w skali Polski możliwości interdyscyplinarnej, kompleksowej i wysokospecjalistycznej opieki na wszystkich etapach życia pacjenta – od życia płodowego, poprzez okres noworodkowy, dzieciństwo, aż po wiek dorosły.

Badacze z WUM od wielu lat prowadzą badania naukowe dotyczące patogenezy, innowacyjnej diagnostyki oraz nowatorskich sposobów terapii pacjentów z chorobami rzadkimi. Specjaliści z naszego Uniwersytetu od lat aktywnie działają w eksperckich Europejskich Sieciach Chorób Rzadkich. Intensywna i efektywna współpraca łączy WUM z licznymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.

W 2021 roku powołane zostało Centrum Doskonałości Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ds. Chorób Rzadkich i Niezdiagnozowanych, które jest unikalną platformą ekspercką skupiającą uniwersyteckie zespoły kliniczne i naukowe zajmujące się na co dzień pacjentami z chorobami rzadkimi.

Kontakt dla mediów:

Marta Wojtach

rzecznik prasowy

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Kom. +48 605579191, e-mail: rzecznik@wum.edu.pl

Informacje organizacyjne:

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_vhVCR8nxQ9WE2STsTpOXJw

ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI TYLKO ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).

Transmisja na żywo na stronach: https://zdrowie.pap.pl/ oraz debata.infostrefa.tv

UWAGA: Moderator wydarzenia - Centrum Prasowe PAP - prosi uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

AKREDYTACJA

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnie jest uzyskanie akredytacji pod adresem: rzecznik@wum.edu.pl tel. 605 57 91 91.

Liczba uczestników jest ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinny przychodzić na teren wydarzenia i powinny postępować zgodnie z zaleceniami GIS.

UWAGA – SPOTKANIE ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE ZGODNIE Z ZASADAMI REŻIMU SANITARNEGO. PROSIMY O PRZYGOTOWANIE OSOBISTYCH ŚRODKÓW OCHRONY UST I NOSA. PODCZAS REJESTRACJI ZOSTANĄ PAŃSTWO POPROSZENI O ZDEZYNFEKOWANIE RĄK. SALA KONFERENCYJNA BĘDZIE PRZYGOTOWANA TAK, ABY ZAPEWNIĆ PAŃSTWU BEZPIECZNY DYSTANS Z POZOSTAŁYMI UCZESTNIKAMI WYDARZENIA.

W ODNIESIENIU DO ZALECEŃ WPROWADZONYCH PRZEZ MINISTERSTWO ROZWOJU I GIS POWYŻSZE PROCEDURY MAJĄ NA CELU ZWIĘKSZENIE BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW SPOTKANIA.

Biorąc udział w niniejszym Wydarzeniu, wyrażasz zgodę na publikację wizerunku i przetwarzanie Twoich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym  formularzu: Zgoda na publikacje wizerunku | CentrumPrasowe (pap.pl)