1 marca 2018 r. - konferencja prasowa "Dzień kobiet z cytologią"

1 marca br.  o godz. 10.00 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM, przy ul. Żwirki i Wigury 63 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa rozpoczynająca akcję „Dzień kobiet z cytologią" z udziałem Podsekretarz Stanu w Min. Zdrowia Katarzyny Głowali, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosława Wielgosia oraz prof. Krzysztofa Czajkowskiego - Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Akcja „Dzień kobiet z cytologią” ma na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zrobienia bezpłatnego badania cytologicznego, bez względu na wiek, a także uświadomienie ważności robienia badań cytologicznych i innych badań profilaktycznych.

Szpitale, w których będzie można zrobić bezpłatne badanie cytologiczne:

1.  Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie u. Roentgena 5, Warszawa (budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów,

2.  Szpital Kliniczny im. Anny Mazowieckiej, ul. Karowa 2, Warszawa,

3.  Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. pl, S. Starynkiewicza 1/3, Warszawa,

4.  Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie Centrum Medyczne „Żelazna”
Sp. z o.o., ul. Żelazna 90, Warszawa,

5.  Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, Warszawa,

6.  Szpital Specjalistyczny „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” ul. Inflancka 6, Warszawa,

7.  Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, Warszawa,

8.  Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego, Aleja Solidarności 67, Warszawa.