O neuroprotetyce w Pałacu Prezydenckim

9 września dr hab. Przemysław Kunert -  zastępca kierownika Kliniki Neurochirurgii CSK UCK WUM razem z grupą lekarzy, naukowców i inżynierów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Neuro Device Group SA i Blackrock Microsystems zaprezentowali podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w ramach  projektu „Startupy w Pałacu – Kooperacja” efekty swoich dotychczasowych prac oraz plany współpracy przy tworzeniu systemu do neuroprotezowania.

„Startupy w Pałacu – Kooperacja” to inicjatywa pod Patronatem Prezydenta RP mająca na celu wspieranie rozwoju polskich startupów oraz technologii przyszłości.

Podczas spotkania, którego gospodarzem była Marta Gajęcka, Doradca Prezydenta RP, dr hab. Przemysław Kunert opowiedział również o problemach pacjentów z uszkodzeniami układu nerwowego oraz perspektywach pomocy tym pacjentom poprzez zastosowanie rozwiązań neuroprotetycznych.

Klinika Neurochirurgii CSK UCK WUM  była pierwszym w Polsce oddziałem szpitalnym, leczącym schorzenia neurochirurgiczne. Obecnie jest ośrodkiem referencyjnym w zakresie neurochirurgii i prekursorem wielu metod diagnozy i leczenia w Polsce, a także realizuje szereg projektów badawczych i klinicznych.

Neuro Device, warszawska firma działająca w dziedzinach związanych z neuronauką, jest jednym ze startupów, który został wybrany przez Kancelarię Prezydenta do udziału w inicjatywie „Startupy w Pałacu – Kooperacja”. Spotkanie w Pałacu Prezydenckim zainicjowało kolejną fazę prac nad tworzonymi przez Neuro Device technologiami w neuroprotetyce.

Blackrock Microsystems ze Stanów Zjednoczonych jest wiodącym dostawcą technologii m.in. w dziedzinie neuroinżynierii. Rozwiązania firmy są stosowane przez najlepsze światowe instytuty badawcze pracujące nad BCI, bioniką i diagnostyką padaczki.

 

                                    Biuro Prasowe

                                   na podstawie materiałów

                                  Kancelarii Prezydenta RP