Otwarcie wyremontowanego Pododdziału Neurologii Dziecięcej Katedry i Kliniki Neurologii - zaproszenie dla mediów

Serdecznie  zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanych

3 sal rehabilitacyjnych oraz Pododdziału Neurologii Dziecięcej  Katedry i Kliniki Neurologii

Centralnego Szpitala Klinicznego UCK  WUM przy ul. Banacha 1a,

które rozpocznie się we wtorek,  8 października 2019 r. o godz. 12:00 na VIII piętrze, blok D.

Po części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek do Biblioteki Kliniki na VII piętrze, blok D.

Oddział Neurologii Dziecięcej Katedry i Kliniki Neurologii istnieje od końca lat 50-tych ubiegłego wieku, a od blisko 70 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nerwowo-mięśniowych u dzieci. Istnienie w Klinice Neurologii wielu pracowni, przede wszystkim Pracowni Elektromiografii, Pracowni Histopatologii  Mięśni  i  Nerwów  Obwodowych  oraz  współpraca  z  ośrodkami zajmującymi się genetyką molekularną umożliwiają pełną i nowoczesną diagnostykę neuromiologiczną i sprawiają, że Oddział Dziecięcy jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem referencyjnym. Klinika Neurologii jako jedyna z Polski należy do prestiżowej Europejskiej Sieci Referencyjnej dla Chorób Rzadkich Nerwowo-Mięśniowych.

Kontakt dla mediów:

Biuro Prasowe WUM