Konferencja prasowa: Otwarcie Kliniki Onkologii WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku

Otwarcie Kliniki Onkologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku, w 25. rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia wątroby u osoby dorosłej były tematami konferencji prasowej z udziałem JM prof. Mirosława Wielgosia – rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Krzysztofa Zieniewicza - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby CSK UCK WUM, prof. Sławomira Nazarewskiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM, dr hab. Macieja Kosieradzkiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SKDJ UCK WUM, dr hab. Rafała Steca - Kierownika Kliniki Onkologii CSK UCK WUM oraz Krzysztofa Zająca - Koordynatora transplantacyjny CSK UCK WUM.

Podczas spotkania JM prof. Mirosław Wielgoś poinformował o powołaniu 27 stycznia 2020 roku Centrum Transplantologii WUM i powierzeniu kierowania Centrum prof. Krzysztofowi Zieniewiczowi.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli: prof. Jacek Pawlak - kierował zespołem, który w 1994 r. przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep wątroby u osoby dorosłej oraz pani Jadwiga Buczek - pacjentka, której wówczas przeszczepiono wątrobę.

Elementem wydarzenia było zwiedzanie multimedialnej instalacji przybliżającej ideę dawstwa  w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

więcej na: http://www.wum.edu.pl/node/13839

Biuro Prasowe WUM