Studencka Strefa Relaksu

Studenci naszej Uczelni mają wreszcie swoją Strefę Relaksu. Czeka na nich 180 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie mogą odpocząć między zajęciami, podgrzać posiłek, przygotować gorące napoje, naładować urządzenia elektroniczne oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć. Uroczyste otwarcie odbyło się w poniedziałek, 23 października 2017 r. 

„Studencka Strefa Relaksu w CD na poziomie -1 służy studentom już od tygodnia i duże zainteresowanie nią wyraźnie pokazuje jak bardzo była potrzebna. Studenci od jakiegoś czasu zabiegali o powstanie specjalnych miejsc, w których można spędzać wolny czas oraz odpocząć między zajęciami. Uczelnia postanowiła wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Pomysł stworzenia Strefy Relaksu wyszedł z Samorządu Studenckiego, przy ogromnym wsparciu prof. Barbary Górnickiej - Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia” – powiedział Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Studencka Strefa Relaksu to:     
I. Strefa kuchenna z funkcją zmywania, podgrzewania posiłków (kuchenki mikrofalowe), dystrybucji wody zimnej i ciepłej, sortowania odpadków,
II. Strefa spożywania posiłków - oferująca 24 miejsca siedzące przy stołach i stolikach,
III. Strefa chilloutu - składająca się z trzech trzykolorowych wysp - kanap ( czerwona, niebieska, żółta), zbudowanych łącznie z 56 wygodnych siedzisk. Można tu również skorzystać z uniwersalnych zbiorowych ładowarek do smartfonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń przenośnych.

Strefy oddzielone są od siebie ażurowymi, drewnianymi przesłonami. Ciepła wnętrzu dodają pomalowane szarą farbą ściany, obłożone drewnem słupy oraz winylowe, dostosowane do poszczególnych stref tapety. Podłoga ma przyjemny stonowany kolor, wykonany z nowoczesnego, polerowanego betonu architektonicznego.

Autorką projektu jest Maja Sosnowska – artystka plastyk i designerka, związana z Działem Prasowym Uczelni.

„Otwarcie Studenckiej Strefy Relaksu to duże wydarzenie dla mnie i całego Samorządu Studentów, ale przede wszystkim dla wszystkich studentów WUM. Dla Samorządu jest to ważny moment, ponieważ jest spełnieniem próśb o stworzenie takiego miejsca. Rozmowy prowadziliśmy jeszcze z poprzednimi władzami Uczelni. Wtedy jednak z różnych względów nie udało się zrealizować projektu. Dlatego po rozpoczęciu się kadencji nowych władz pomysł wrócił. Tym razem udało się go urzeczywistnić. Jednak, jak wspomniałem, to przede wszystkim szczególna chwila dla wszystkich studiujących na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, dla całego środowiska studentów, ponieważ takiego miejsca na terenie Centrum Dydaktycznego nie było. Tym samym spełnia się marzenie, aby powstała strefa przeznaczona dla nas, studentów. Brakowało nam miejsca, gdzie możemy usiąść, odpocząć, odgrzać w kuchence mikrofalowej przygotowane w domu jedzenie i zjeść je w normalnych warunkach. Od teraz jest to możliwe. W czasie prac na projektem, którego autorem była Pani Maja Sosnowska, postulowaliśmy przede wszystkim to, aby było to miejsce do siedzenia, aby było wyposażone w wystarczającą liczbę gniazdek elektrycznych na doładowanie komórek czy laptopów oraz aby wydzielono miejsce na odgrzanie posiłków w kuchence mikrofalowej. Wszystkie nasze prośby zostały uwzględnione. Teraz pozostaje poznać opinię studentów. Z komentarzy w mediach społecznościowych, które przeczytałem, dominuje niedowierzanie i zadowolenie, że to się w końcu udało. Moje odczucia są bardzo pozytywne. Uważam, że całość wygląda naprawdę fajnie, kolorowo, przestrzennie. Dużą rolę odgrywa dobre oświetlenie, co ma niebagatelne znaczenie dla miejsca ulokowanego w podziemiu. Cieszę się też, że przy okazji zmieniono kolor całego podziemia Centrum Dydaktycznego” – podkreślił Roman Koński – Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów WUM.