Magdalena Łazarewicz

Adiunkt
Nazwa jednostki:
Studium Psychologii Zdrowia
Krótki opis działalnosci naukowej:

Zajmuje się psychologią zdrowia, w tym zagadnieniami komunikacji medycznej i dobrostanem studentów. Inicjatorka i koordynator Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej dla studentów WUM. Jej działalność naukowa skupia się na zagadnieniach dotyczących dobrostanu studentów oraz na badaniu dobrych praktyk uczelni w zakresie promocji zdrowia psychicznego studentów. Ma doświadczenie w prowadzeniu projektów dotyczących integracji i wsparcia psychospołecznego studentów. Zajmuje się wzmacnianiem kompetencji społecznych i profesjonalizmu studentów kierunków medycznych i personelu medycznego oraz badaniami nad jakością życia osób z chorobami somatycznymi. W swojej dotychczasowej pracy uwagę poświęciła również tematyce pomyślnego starzenia się. Wątkiem łączącym powyższe zagadnienia jest poszukiwanie psychospołecznych korelatów zdrowia.

Obszary tematyczne działaności eksperckiej:
  • Psychologia zdrowia
  • Komunikacja medyczna
  • Zdrowie i dobrostan psychiczny studentów