Policjantki pomogły dotrzeć pacjentce na operację przeszczepienia wątroby

Dzisiaj w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby odbyło się spotkanie pacjentki i jej męża z policjantkami st. asp. Ewą Boimską oraz sierż. Emilią Wolińską ze stołecznego wydziału ruchu drogowego, dzięki którym 49-letnia kobieta mogła bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie przeszła transplantację wątroby. W spotkaniu uczestniczył prof. Tadeusz Wróblewski i Krzysztof Zając – koordynator transplantacyjny.

Policjantki kończyły właśnie czynności służbowe, które prowadziły na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., kiedy podjechał do nich kierowca renault. Z relacji zdenerwowanego mężczyzny wynikało, że musi pilnie dostać się do szpitala przy ulicy Banacha, ponieważ za kilka minut jego żona powinna znaleźć się na stole operacyjnym. Okazało się, że kobieta ma zostać poddana przeszczepowi wątroby. Policjantki natychmiast poinformowały o sytuacji dyżurnego, a następnie włączyły sygnały dźwiękowe i świetlne, aby pilotować kobietę potrzebującą pomocy.

Dzięki temu funkcjonariuszki umożliwiły przejazd przez zakorkowane ulice. Pacjentka została przekazana pod opiekę lekarzy już po 4 minutach.

Dzisiaj 49-letnia kobieta czuje się już dobrze i wraca do zdrowia. Jak wynika z relacji koordynatora transplantacyjnego - lek. Krzysztofa Zająca - mieszkanka okolic Konina dowiedziała się o tym, że czeka na nią zdrowy organ zaledwie trzy godziny wcześniej. Dzięki policjantkom, które na co dzień pełnią służbę w Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego II Wydziału Ruchu Drogowego KSP, operacja ratująca jej życie, mogła odbyć się bez przeszkód. Za swoją postawę zostały wyróżnione przez Komendanta Stołecznego Policji.