Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia

5 lutego br., już po raz piętnasty redakcja „Pulsu Medycyny” ogłosiła wyniki prestiżowego plebiscytu Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. Najbardziej wpływową osobą w polskiej medycynie w 2017 roku okazał się prof. dr hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak - hematolog, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM, konsultant krajowy w dziedzinie hematologii. Natomiast pierwsze miejsce na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia w 2017 roku uzyskał Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
Na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, w pierwszej 10. znalazło się aż czterech naszych profesorów: prof. Wiesław W. Jędrzejczak (1.), prof. Cezary Szczylik (2.). Prof. Mirosław Wielgoś uplasował się na miejscu 7, zaś prof. Grzegorz Opolski na miejscu 9.  
W gronie 100 najbardziej wpływowych osób w roku 2017 w polskim systemie ochrony zdrowia znalazło się 3 przedstawicieli WUM: lek. Jarosław Biliński (17.), prof. dr hab. Bolesław Samoliński (63.) oraz prof. Tomasz Pasierski (81.).
Wyboru dokonało jury złożone z wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny i ośrodków w kraju, a także ekspertów ochrony zdrowia, przedstawicieli organizacji pacjentów oraz redakcja „Pulsu Medycyny”.

Pełna lista dostępna na stronie: http://www.listastu.pulsmedycyny.pl/