Wywiad z Rektorem - prof. Mirosławem Wielgosiem

Zachęcam do przeczytania wywiadu z Rektorem prof. Mirosławem Wielgosiem, poświęconego powstaniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Wywiad z Rektorem - prof. Mirosławem Wielgosiem

Marta Wojtach

Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik Prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zmiany w kierownictwie SP CSK

Szanowni Państwo,

informuję, że Rektor prof. Mirosław Wielgoś odwołał z dniem 2 lipca Panią mgr Ewę Marzenę Pełszyńską  ze stanowiska Dyrektora Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odwołanie odbyło się po uzyskaniu w dniu 29 czerwca 2018 roku pozytywnej opinii Rady Społecznej Szpitala. Warunki dalszego zatrudnienia Pani mgr Ewy Marzeny Pełszyńskiej zostaną ustalone po jej powrocie ze zwolnienia lekarskiego.

Uroczystość nadania tytułu DHC prof. Ericowi Van Cutsem oraz promocja doktorów II WL

Powstanie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM

21 maja 2018 roku Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podjął uchwałę w sprawie połączenia trzech samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, których WUM jest podmiotem tworzącym w Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM. Połączone zostaną: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny i Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus. Nowy podmiot zacznie działać 1 stycznia 2019 roku.

Uroczystość wręczenia Prof. Ewie Kuligowskiej dyplomu DHC WUM oraz promocja doktorów habilitowanych i doktorów nauk 2017/2018

26 czerwca 2018 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego Profesor Ewa Kuligowska - niekwestionowany autorytet światowej radiologii, pionierka rozwoju technik ultrasonograficznych, współtwórczyni ultrasonografii zabiegowej odebrała tytuł Doktora Honoris Causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia doceniła Panią Profesor za ogromny dorobek naukowy, osiągnięcia dydaktyczne, zasługi dla postępu radiologii na świecie oraz współpracę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Dwa tytuły Doktora Honoris Causa dla światowej sławy medyków

Sukces dr Łukasza Kołtowskiego

Dr Łukasz Kotłowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, został członkiem zarządu Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Uroczyste odsłonięcie tablic w gmachu Medycyny Teoretycznej

19 czerwca 2018 r. w budynku Medycyny Teoretycznej przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28  odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic upamiętniających działalność Katedr i Zakładów naszej Uczelni  oraz ich twórców i kierowników w latach 1916-2012.

Uroczystość 60.lecia odnowienia dyplomów lekarskich Absolwentów rocznika 1958

15 czerwca br. w Muzeum Historii Medycyny WUM, odbyła się uroczystość odnowienia po 60. latach dyplomów Absolwentów rocznika 1958 Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej.

Dr Agnieszka Graczyk-Jarzynka otrzymała grant Fundacji Polpharma

Dr Agnieszka Graczyk-Jarzynka z Zakładu Immunologii I Wydziału Lekarskiego WUM otrzymała grant Fundacji Polpharma w wysokości 555 800 zł na realizację projektu "Opracowanie platformy chimerycznych receptorów antygenowych pod kontrolą indukowalnych systemów ekspresyjnych aktywowanych w środowisku nowotworu".