Aktualności

Pierwszy na Mazowszu oddział transplantacji komórek macierzystych u dzieci otwarty

W Katedrze i Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii WUM, kierowanej przez prof. Michała Matysiaka, w sierpniu 2018 r. uruchomiono pierwszy na Mazowszu oddział transplantacji komórek macierzystych u dzieci. Do tej pory na nowym oddziale wykonano dwa przeszczepy autologiczne, a do końca roku w planach są kolejne trzy.

Pierwsze miejsce w konkursie dla SKN Biologii Komórki Nowotworowej

SKN Biologii Komórki Nowotworowej, w składzie: Ola Sobiborowicz, Marta Maksimiuk, Olga Beranek pod opieką dr hab. Anny M. Badowskiej-Kozakiewicz zajęło pierwsze miejsce w Projektach Społecznych w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Studencki Projekt Naukowy POTENCJOmetr z projektem edukacyjnym "Rak piersi i szyjki macicy - czy to sprawy tylko kobiece?"

Klaudia Wendycz

Biuro Prasowe

Pierwsze miejsce w konkursie dla SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej

SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej zdobyło pierwsze miejsce w konkursie StRuNa za najlepszy debiut! Gratulacje dla Opiekuna Koła dr. hab. Pawła Łęgosza, Przewodniczącego Koła Macieja Otworowskiego oraz wszystkich członków SKN.

Konferencja i briefing prasowy z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

15 listopada 2018 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się konferencja pn. "Rola czynników infekcyjnych w etiopatogenezie nowotworów złośliwych", której towarzyszył briefing prasowy.

Warszawski Uniwersytet Medyczny świętuje 209. urodziny

15 listopada 2018 r. mija 209 lat odkąd rozpoczęto akademickie nauczanie medycyny w Warszawie. Z tej okazji władze rektorskie, dziekańskie i administracyjne złożyły kwiaty pod kamiennym Obeliskiem upamiętniającym Jubileusz 200-lecia naszej Uczelni.

Uroczysta LXXXIV Promocja Lekarzy I Wydziału Lekarskiego

335 absolwentów, którzy w roku akademickim 2017/2018 ukończyli studia na kierunku lekarskim I Wydziału Lekarskiego odebrało dyplomy podczas LXXXIV Promocji Lekarzy I WL, która odbyła się 14 listopada br.

Wcześniaki na Starynkiewicza

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM serdecznie zaprasza rodziców najmłodszych pacjentów - wcześniaków na spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, które odbędzie się 17 listopada, w godz. 12:30-15:30 w budynku Centrum przy pl.

Zaproszenie na briefing prasowy z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, 15.11.2018

Warszawski Uniwersytet Medyczny,

Zakład Epidemiologii i Prewencji Nowotworów oraz Studenckie Koło Naukowe ONKOMA działające przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej
Centrum Onkologii - Instytutu

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Szczepienia-fakty i mity w opinii dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch

"Szczepienia ochronne stanowią jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny, a korzyści wynikające z ich stosowania są porównywalne jedynie z tymi związanymi z uzdatnianiem wody pitnej. WHO szacuje, że dzięki szczepieniom unika się corocznie 1-3 milionów zgonów z powodu chorób zakaźnych w skali globalnej" - tymi słowami dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM komentuje w najnowszym numerze MDW 10/2018 fakty medyczne nt. szczepionek.

Bezpieczne i rozsądne ratowanie trzech szpitali klinicznych WUM

Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 29 października 2018 roku pozytywnie zaopiniował kierunki działań określone w Programie Operacyjnym Konsolidacji i Restrukturyzacji na lata 2018-2028 trzech szpitali klinicznych WUM: Samodzieln