Aktualności

Apel JM Rektora o stosowanie się do zaleceń prewencyjnych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa

"Zamknięcie uczelni, szkół, kin, teatrów i obiektów sportowych to naprawdę dobry - i na tę chwilę jedyny słuszny - ruch. Bez względu na to, czy to się komuś podoba, czy nie. To nie mają być działania populistyczne, dla poklasku. To są działania PREWENCYJNE. Tylko one mogą uchronić nas przed katastrofą. Nie unikniemy już 1000 potwierdzonych chorych za 8-10 dni - należy się z tym pogodzić.

Apel JM Rektora WUM o pozostawieniu dzieci w domach w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa

"Bardzo słuszna decyzja o zamknięciu szkół !!!
Jeszcze trochę i byłaby spóźniona. To zwiększa nasze szanse na uniknięcie tzw.

Apel JMR o zamknięcie szkół i uczelni w związku z koronawirusem

„Mam nadzieję, że w ślad za decyzjami o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Warszawskim pójdą inne warszawskie uczelnie, a przede wszystkim szkoły. Wierzę, że nie jest jeszcze za późno na podjęcie działań, które mogą przyczynić się do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Czekam z niecierpliwością na decyzję o zamknięciu warszawskich szkół na przynajmniej 3 tygodnie. Dzieci co prawda nie chorują, ale są ogniwem w przenoszeniu infekcji.

Pismo Okólne Rektora nr 1/2020 dot. odwołania zajęć dydaktycznych

Prosimy o zapoznanie się z Pismem Okólnym nr 1/2020 Rektora Warszawskiego Uniwersytet Medycznego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie odwołania zajęć dydaktycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Komunikat Rektora dot. Wydziału Farmaceutycznego WUM

W związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi likwidacji Wydziału Farmaceutycznego WUM informuję, że:

Prof. Mirosław Wielgoś w „Faktach po faktach” zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy że by skierował pieniądze tam, gdzie ich naprawdę brakuje, czyli do ochrony zdrowia

W „Faktach po faktach” TVN24 prof. Mirosław Wielgoś zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy "żeby skierował pieniądze tam, gdzie ich naprawdę brakuje, czyli do ochrony zdrowia". Profesor pytany był w programie, na co wydałby owe dwa miliardy: "Tematów do zagospodarowania dzięki tym pieniądzom jest na pewno dużo, a potrzebą numer jeden jest onkologia i nowoczesne terapie. Przeznaczyłbym te pieniądze na badania, które by pozwoliły nie tylko stosować te nowoczesne terapie u naszych pacjentów, ale też pomogły stworzyć własne technologie i produkcje w kraju"- powiedział.

Podsumowanie akcji "Społeczność WUM dla WOŚP"

18 331 złotych to kwota, jaką Społeczność Akademicka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zebrała na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

KOMUNIKAT REKTORA PROF. MIROSŁAWA WIELGOSIA W SPRAWIE ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

W związku z komunikatem dot. koronawirusa, który wystosował Główny Inspektor Sanitarny 2 marca 2020 roku adresowanym do profesjonalistów medycznych, mając na względzie bezpieczeństwo i dynamikę sytuacji epidemiologicznej rekomenduję społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odwołanie konferencji i imprez o charakterze masowym, jednocześnie wstrzymując wydawanie zezwoleń na ich organizację w najbliższym czasie.

LISTA STU 2019 Pulsu Medycyny

Prof. Mirosław Wielgoś - rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Stu 2019 Puls Medycyny najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie.

Prof. Dagmara Mirowska-Guzel na czele jednego z komitetów PAN

Prof. Dagmara Mirowska-Guzel - Kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM została wybrana na przewodniczącą Komitetu Terapii i Nauk o Leku Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Wyboru dokonano podczas posiedzenia Komitetu, które odbyło się 27 lutego br.Komitet Terapii i Nauk o Leku Wydziału Nauk Medycznych PAN jest organem doradczym i opiniotwórczym, reprezentującym krajowe środowisko naukowe: medyczne i farmaceutyczne w obszarze terapii i nauk o leku.