II Spotkanie Współpracy Naukowej WUM i UW

10 stycznia odbyło się II Spotkanie Współpracy Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego pracownicy naukowi obu uczelni prezentowali zakres tematyczny realizowanych badań oraz omawiali potencjalne możliwości współpracy.

WUM i UW rozpoczyna współpracę w ramach programu międzyuczelnianych zajęć fakultatywnych

WUM i Uniwersytet Warszawski uruchomiły w ramach zacieśniania współpracy program międzyuczelnianych zajęć fakultatywnych. Do podpisania umowy doszło 8 stycznia br. Z ramienia WUM umowę podpisał JM Rektor – prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, zaś w imieniu Uniwersytetu Warszawskiego JM Rektor – prof. UW dr hab. Marcin Pałys.

Wigilia 2017

21 grudnia br. na zaproszenie JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia kilkuset zaproszonych gości i pracowników spotkało się na tradycyjnej uczelnianej WigiliiSpotkanie opłatkowe stało się po raz kolejny okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia.

Józef Polikarp Brudziński – Salus aegroti suprema lex est

18 grudnia odbyła się sesja i otwarcie wystawy „Józef Polikarp Brudziński – Salus aegroti suprema lex esto”. W wydarzeniu organizowanym przez Muzeum Historii Medycyny oraz Studium Historii Medycyny uczestniczyli Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś i Rektor UW prof. Marcin Pałys.

LXXXIII Promocja Lekarzy I Wydziału Lekarskiego

„Jestem przekonany, że nigdy nie będziecie żałować lat spędzonych w murach naszej Uczelni, nawet pomimo to, że były to lata wypełnione ciężką pracą i szeregiem wyrzeczeń” – mówił w Filharmonii Narodowej Dziekan prof. Paweł Włodarski do 318 tegorocznych absolwentów I Wydziału Lekarskiego WUM.

Kongres Zdrowia Publicznego 2017

7 grudnia br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył  się IV Kongres Zdrowia Publicznego. Wydarzenie otworzyli: JMR prof. Mirosław Wielgoś, Prodziekan WNoZ dr hab. Bożena Czarkowska-Pączek oraz dr Mariusz Gujski z Zakładu Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM. Podczas Kongresu podjęto nie tylko dyskusje poświęcone zagadnieniom medycznym, ale również wątki filozoficzne. Jednym z gości Kongresu był ks. Adam Boniecki, który wygłosił wystąpienie "Jak bronić prawdy w dobie kryzysu autorytetów?" .

XXVII Sesja Noblowska

Po raz 27. I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zorganizował sesję naukową poświęconą laureatom Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. Spotkanie odbyło się 4 grudnia br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie.

Konferencja naukowa poświęcona prof. Tadeuszowi Bulskiemu i prof. Małgorzacie Serini-Bulskiej

Wspomnieniom o prof. Tadeuszu Bulskim i prof. Małgorzacie Serini-Bulskiej – wybitnych lekarzach, naukowcach, nauczycielach i byłych kierownikach I Kliniki Położnictwa i Ginekologii – poświęcona została sesja historyczno-naukowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji oraz I Katedrę i Klinikę Położnictwa i Ginekologii WUM.

Dyplomatorium Wydziału Lekarsko-Dentystycznego

30 listopada br. w Auli wykładowej im. prof. Janusza Piekarczyka odbyła się uroczysta promocja lekarzy dentystów i doktorów nauk medycznych Wydziału Lekarsko-Dentystycznego.

Spotkanie prasowe Programu Badamygeny.pl

W poniedziałek, 27 listopada z udziałem Rektora WUM prof. Mirosława Wielgosia i Rektora UW prof. Marcina Pałysa, odbyło się spotkanie prasowe dotyczące programu „BadamyGeny.pl”, stworzonego przez naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. Krystiana Jażdżewskiego i dr. hab. Annę Wójcicką związanych z Zakładem Medycyny Genomowej naszej Uczelni, Centrum Nowych Technologii UW oraz spółką Warsaw Genomics.