Oświadczenie ws. Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus

12 września br. w programie Telewizji TRWAM  pt. „Po stronie prawdy” został wyemitowany obszerny materiał z udziałem pracowników i pacjentów Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus dotyczący konsolidacji szpitali klinicznych WUM.

Chciałbym stanowczo i kategorycznie zaprzeczyć tezie o likwidacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, wokół której został skonstruowany ten  materiał.

Pierwsza w Polsce jednoczesna transplantacja serca i wątroby

Pierwszą w Polsce operację jednoczasowego przeszczepienia serca i wątroby przeprowadziły dwa ściśle współpracujące ze sobą zespoły chirurgów z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby WUM (SPCSK przy ul. Banacha 1a) pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Zieniewicza oraz z Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Aninie pod przewodnictwem prof. Mariusza Kuśmierczyka. Specjaliści operowali 51 –letniego pacjenta 30-31 sierpnia 2018 r.

Briefing -pierwsza w Polsce jednoczesna transplantacja serca i wątroby

Zapraszamy na briefing prasowy w związku z przeprowadzoną pierwszą w Polsce jednoczesną transplantacją serca i wątroby przez dwa ściśle współpracujące ze sobą zespoły: prof. Mariusza Kuśmierczyka (Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii Instytut Kardiologii w Aninie) oraz prof.

MMI Montreal Medical International Inc. udziałowcem w WUM Investment Sp. z o.o.

30 sierpnia 2018 r. podpisano umowę pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, a MMI Montreal Medical International Inc., która dzięki dokumentowi została udziałowcem WUM Investment Sp. z o.o. Sygnatariuszami umowy byli Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś oraz dr Michael Churchill-Smith - Prezes MMI.

Stanowisko WUM ws. konferencji "Czego ci lekarz nie powie"

Odnosząc się do informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej informuję, że Warszawski Uniwersytet Medyczny stanowczo odcina się od jakiegokolwiek firmowania swoim autorytetem naukowym konferencji „Czego ci lekarz nie powie” zaplanowanej na 7 października br. w Poznaniu. Zapowiadany udział w wydarzeniu emerytowanego wykładowcy, byłego kierownika Zakładu Chemii Fizycznej dr hab. Iwony Wawer budzi stanowczy sprzeciw władz i społeczności akademickiej naszej Uczelni. Rektor prof. Mirosław Wielgoś zobowiązał Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej prof.

List intencyjny dotyczący współpracy w nowych technikach wspomagania zabiegów kardiologicznych: WUM - MedApp SA

8 sierpnia br. pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a firmą MedApp SA podpisany został list intencyjny w zakresie współpracy, w ramach wykorzystania platformy CarnaLife do wizualizacji standardowych danych klinicznych oraz systemu telemedycznego.

Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Polkraine

8 sierpnia  br. prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju w imieniu JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia  oraz Volodymyr Lavrynets w imieniu Polkraine podpisali list intencyjny o współpracy pomiędzy WUM a Polkraine.

UCZKiN WUM z certyfikatem „Dobre Relacje z Pacjentem”

30 lipca 2018 roku Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM otrzymało certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Dokument z rąk Rafała Kilińskiego, prezesa zarządu TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych odebrał prof. Mirosław Wielgoś - Kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wywiad z Rektorem - prof. Mirosławem Wielgosiem

Zachęcam do przeczytania wywiadu z Rektorem prof. Mirosławem Wielgosiem, poświęconego powstaniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Wywiad z Rektorem - prof. Mirosławem Wielgosiem

Marta Wojtach

Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik Prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zmiany w kierownictwie SP CSK

Szanowni Państwo,

informuję, że Rektor prof. Mirosław Wielgoś odwołał z dniem 2 lipca Panią mgr Ewę Marzenę Pełszyńską  ze stanowiska Dyrektora Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odwołanie odbyło się po uzyskaniu w dniu 29 czerwca 2018 roku pozytywnej opinii Rady Społecznej Szpitala. Warunki dalszego zatrudnienia Pani mgr Ewy Marzeny Pełszyńskiej zostaną ustalone po jej powrocie ze zwolnienia lekarskiego.