Aktualności

Wystawa „1920-2020. 100 lat nauczania interny. Mściwój Semerau-Siemianowski – ojciec współczesnej kardiologii” otwarta!

Podsumowanie akcji „Święta z EDkiem - zaproś studenta English Division na Święta Bożego Narodzenia!”

Po raz pierwszy w historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego studenci English Division Wydziału Lekarskiego, którzy zostali na święta Bożego Narodzenia w Warszawie mieli okazję spędzić ten wyjątkowy czas z rodzinami społeczności akademickiej WUM w ich gościnnych domach.

"Społeczność WUM dla WOŚP"

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. !!! Z tej okazji Rektor - prof.

Święta z EDkiem w TVP Polonia.

Warszawski Uniwersytet Medyczny zainicjował w tym roku „Święta z EDkiem”, projekt mający na celu zaproszenie przez społeczność akademicką WUM studentów English Division do swoich domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Więcej w materiale Katarzyny Urbańskiej dla programu "POLONIA24", wyemitowanym w TVP Polonia dnia 18.12.19.

Przesłanie Rektora - prof. Mirosława Wielgosia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

"Bycie lekarzem to nie tylko zawód, to coś znacznie więcej: misja, powołanie, potrzeba niesienia pomocy innym." Taką refleksją dzieli się z całą Społecznością Akademicką Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś. Niech to przesłanie towarzyszy nam przez cały 2020 rok.

Spotkanie przedświąteczne

19 grudnia 2019 roku Rektor prof. Mirosław Wielgoś zaprosił społeczność akademicką oraz przyjaciół Uczelni na tradycyjne spotkanie przedświąteczne.

Umowa na rozbudowę Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego podpisana!

18 grudnia 2019 r.  prof. Jacek P. Szaflik - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w obecności JMR prof. Mirosława Wielgosia podpisał umowę z firmą WARBUD S.A. na realizację inwestycji pn. „Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie”. W wydarzeniu uczestniczyli również Stanisław Pitucha - Zastępca Kanclerza WUM oraz Andrzej Sękowski - Dyrektor Biura ds. Szpitali i Bazy Klinicznej.

Otwarcie nowych sal komputerowych w Centrum Dydaktycznym

W piątek, 6 grudnia, JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś razem z Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. Joanną Gotlib oficjalnie otworzyli trzy nowe pracownie komputerowe zlokalizowane w Centrum Dydaktycznym WUM.  Sprzęt komputerowy służyć będzie nie tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych, ale również do zdawania egzaminów w formie elektronicznej.

XXIX Sesja Noblowska

3 grudnia, już po raz 29. społeczność Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zaproszeni znakomici goście spotkali się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, by celebrować tegoroczne Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. Gospodarzem tegorocznej Sesji Noblowskiej był Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Marcin Wojnar.

Ruszyła budowa Centrum Symulacji Medycznych WUM

2 grudnia 2019 r. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Inwestycja powstaje w kampusie Banacha przy ul. Pawińskiego, a jej planowane otwarcie to połowa 2022 roku.