Aktualności

Nowatorska operacja tętniaka łuku aorty w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Chorób Naczyń CSK UCK WUM

6 lutego br. w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Chorób Naczyń we współpracy z II Zakładem Radiologii Klinicznej oraz II Kliniką Anestezjologii i Intensywnej Terapii UCK WUM przeprowadzono nowatorską operację, polegającą na całkowicie przezskórnej implantacji nowej generacji stentgraftu do tętniaka łuku aorty.

Operację wykonał zespół w składzie: prof. Zbigniew Gałązka, dr med.  Rafał Maciąg (radiolog), dr Tadeusz Bering (kardioanestezjolog), we współpracy z prof. Mario Lachat – światowej sławy chirurgiem naczyniowym z Uniwersytetu Medycznego w Zurichu.

List intencyjny pomiędzy WUM i FamiCordTx podpisany

6 lutego br. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś oraz przedstawiciele firmy FamiCordTx : Tomasz Baran - Prezes Zarządu i dr Tomasz Ołdak - Członek Zarządu podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju i wdrażania immunoterapii, jako innowacyjnej strategii leczenia nowotworów.

Konferencja prasowa: Otwarcie Kliniki Onkologii WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku

Otwarcie Kliniki Onkologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku, w 25. rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia wątroby u osoby dorosłej były tematami konferencji prasowej z udziałem JM prof. Mirosława Wielgosia – rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof.

Zaproszenie dla mediów - Otwarcie Kliniki Onkologii WUM

Jego Magnificencja
prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

Rektor
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,

Pierwsze w Polsce zabiegi ablacji podłoża zaburzeń rytmu serca z wykorzystaniem nowej generacji cewników chłodzonych

Szanowni Państwo,

W dniach 20-21 stycznia w kierowanej przez Prof. Grzegorza Opolskiego I Katedrze i Klinice Kardiologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyły się pierwsze w Polsce zabiegi ablacji podłoża zaburzeń rytmu serca z wykorzystaniem nowej generacji cewników chłodzonych.

Zabiegi zostały przeprowadzone w ramach programu External Evaluation, do którego zaproszono dotychczas 20 ośrodków z Europy.

Wystawa „1920-2020. 100 lat nauczania interny. Mściwój Semerau-Siemianowski – ojciec współczesnej kardiologii” otwarta!

Podsumowanie akcji „Święta z EDkiem - zaproś studenta English Division na Święta Bożego Narodzenia!”

Po raz pierwszy w historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego studenci English Division Wydziału Lekarskiego, którzy zostali na święta Bożego Narodzenia w Warszawie mieli okazję spędzić ten wyjątkowy czas z rodzinami społeczności akademickiej WUM w ich gościnnych domach.

"Społeczność WUM dla WOŚP"

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. !!! Z tej okazji Rektor - prof.

Święta z EDkiem w TVP Polonia.

Warszawski Uniwersytet Medyczny zainicjował w tym roku „Święta z EDkiem”, projekt mający na celu zaproszenie przez społeczność akademicką WUM studentów English Division do swoich domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Więcej w materiale Katarzyny Urbańskiej dla programu "POLONIA24", wyemitowanym w TVP Polonia dnia 18.12.19.

Przesłanie Rektora - prof. Mirosława Wielgosia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

"Bycie lekarzem to nie tylko zawód, to coś znacznie więcej: misja, powołanie, potrzeba niesienia pomocy innym." Taką refleksją dzieli się z całą Społecznością Akademicką Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś. Niech to przesłanie towarzyszy nam przez cały 2020 rok.