Dr n. med. Paweł Łęgosz Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa SKDJ UCK WUM

Dr n. med. Paweł Łęgosz został powołany przez JM Rektora Prof. M. Wielgosia na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

O neuroprotetyce w Pałacu Prezydenckim

9 września dr hab. Przemysław Kunert -  zastępca kierownika Kliniki Neurochirurgii CSK UCK WUM razem z grupą lekarzy, naukowców i inżynierów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Neuro Device Group SA i Blackrock Microsystems zaprezentowali podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w ramach  projektu „Startupy w Pałacu – Kooperacja” efekty swoich dotychczasowych prac oraz plany współpracy przy tworzeniu systemu do neuroprotezowania.

Kardiolodzy nauczą komputery opisu EKG

W Pododdziale Elektroterapii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczęto badanie naukowe, którego efekty za kilka lat być może pozwolą na wsparcie pracy lekarzy przez komputerową analizę sygnału elektrokardiogramu (EKG).

W Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM podano setną dawkę leku hamującego rozwój SMA

6 sierpnia br. w Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM w  ramach programu lekowego NFZ podano setną  dawkę Nusinersenu - pierwszego zarejestrowanego na świecie leku stosowanego w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś upamiętnił 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas których JM Rektor WUM złożył wieniec pod pamiątkową tablicą poświęconą Grupie Bojowej „Krybar”.

Jubileusz 90-lecia urodzin prof. Tadeusza Tołłoczki

31 lipca prof. dr hab. n. med. Tadeusz Tołłoczko – były Rektor naszej Uczelni skończył 90 lat. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatem,  którego gospodarzem był JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Pierwsze w Polsce implantacje nowej generacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii

W dniu 30 lipca 2019 roku równocześnie w dwóch ośrodkach w Polsce: I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM  (UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego) oraz I Klinice Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (operator prof. Przemysław Mitkowski - Kierownik Pracowni Elektroterapii Serca) wykonano zabiegi implantacji najnowszej, trzeciej generacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii.

Kardiolodzy z WUM rozpoczęli program szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami

Zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, rozpoczął program szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami, ze szczególnym wyróżnieniem kardiomiopatii zapalnej/zapalenia mięśnia sercowego, czyli jednostki chorobowej, która dotyka głównie młodych dorosłych.

Polscy lekarze prowadzą badania nad prewencją cukrzycy typu 1

Zespół badaczy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ( DSK UCK WUM) oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (IMiD) rozpoczął badania nad prewencją cukrzycy typu 1. Badanie POInT (Doustna Insulina w Prewencji  Pierwotnej Cukrzycy Typu 1) ma ustalić, czy podawanie doustnej insuliny dzieciom z genetyczną predyspozycją do zachorowania na tę chorobę, uchroni je przed cukrzycą.

Zmarł prof. dr hab. n. med. Jerzy Majkowski

Rektor, Senat, studenci i cała Społeczność akademicka

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

z wielkim żalem przyjęli wiadomość o śmierci